Kazimierz Dolny nad Wisłą położony w malowniczym przełomie Wisły przyciąga swoją urodą, mikroklimatem, historią, zabytkami, pięknymi terenami spacerowymi. Warto poczuć jego niepowtarzalną atmosferę, przejść przepięknymi wąwozami lessowymi, unikalnym na skalę europejską ukształtowaniem terenu, wybrać się na spacer wzdłuż Wisły, przyjrzeć się renesansowym kamienicom, odpocząć na rynku, dotrzeć na szczyt Góry Trzech Krzyży, by mieć oszałamiający widok na miasto.

Bogactwo historyczne ,kulturowe i przyrodnicze Kazimierza Dolnego oraz jego najbliższych okolic zachęcają by połączyć turystykę i rekreację ze zdobywaniem wiedzy.

Ośrodek Oświatowo-Szkoleniowy „Arkadia” w Kazimierzu Dolnym jest doskonałą bazą wypadową dla edukacyjnych wyjazdów młodzieży młodszej i starszej. Ośrodek oferuje 66 miejsc noclegowych w pokojach 1,2,3 i 4 osobowych, pełne wyżywienie,, odkryty basen kąpielowy w sezonie letnim,, salę konferencyjną, plenery i sztalugi do malowania, miejsce z którego jest blisko do wąwozów, nadwiślańskiego bulwaru, rynku, atrakcji kulturalnych i turystycznych.

Ośrodek „Arkadia” to miejsce pracy twórczej dla kadry warszawskich instytucji oświaty i kultury. Miejsce szkolenia dla realizatorów WPEK ( koordynatorzy, nauczyciele przedmiotów artystycznych i humanistycznych, animatorzy i instruktorzy kultury. Miejsce twórczości dla uzdolnionej artystycznie młodzieży (plenery, warsztaty, próby). Plenery dla nauczycieli plastyki i instruktorów malarstwa z domu kultury. Warsztaty artystyczne i metodyczne dla studentów. Miejsce realizacji Stypendiów Prezydenta m. st. Warszawy dla młodych twórców. Konferencje i seminaria związane z warszawską kulturą i edukacją.

Naszym celem jest stworzenie całościowego, przemyślanego, dogodnego miejsca pracy twórczej młodych warszawiaków (uczniów, studentów, młodych twórców) oraz nauczycieli, animatorów kultury, ludzi działających na rzecz rozwoju stołecznej edukacji i kultury.

Życzymy miłego pobytu i udanych wędrówek !